نقشه منطقه مشعر الحرام یا مزدلفه در مکه

 

{ مشعرالحرام

محدوده وسیعی است بین عرفات و منی در سرزمین مزدلفه که از مازمین تا وادی محسّر به طول ۴۳۷۰ متر امتداد دارد. مشعرالحرام داخل حرم است و وقوف در آن از ارکان حج می باشد. بر حاجیان واجب است که بین الطلوعین شب دهم ذیحجه را در آنجا وقوف نمایند. مستحب است حاجیان حضور در این‌سرزمین را با ذکر و مناجات سر کنند و سنگریزه های رمی جمرات را از آنجا جمع کنند. قرآن:《لَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَنْ تَبْتَغُوا فَضْلًا مِنْ رَبِّكُمْ فَإِذَا أَفَضْتُمْ مِنْ عَرَفَاتٍ فَاذْكُرُوا اللَّهَ عِنْدَ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ وَاذْكُرُوهُ كَمَا هَدَاكُمْ وَإِنْ كُنْتُمْ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الضَّالِّينَ ﴿۱۹۸﴾بر شما گناهى نيست كه [در سفر حج] از فضل پروردگارتان [روزى خويش] بجوييد پس چون از عرفات كوچ نموديد خدا را در مشعر الحرام ياد كنيد و يادش كنيد كه شما را كه پيشتر از بيراهان بوديد فرا راه آورد (۱۹۸)》(سوره مبارکه بقره)}(دانشنامه حج)

 

نکته: در مزدلفه که توسط مشرکین به قزح (سَح) مرتبط شده بود سنگریزه رمی جمرات به اُبلیسک که‌ نماد متعلق به رع دیگر ایزد مصری است جمع آوری می شود.

 

@soltannasir


سلطان نصیر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


کلاس ششم دبستان حر بافق ششم و متوسطه اول "مَن" iranian Vickie دبیرستان راهیان گلشن یاد آموزش مهارت های itوweb وبلاگ درس پایه هفتم اسان و با تمرکز بالا